Вебінар на тему «Основні компоненти профілактики інфекцій та інфекційного контролю в стоматологічній практиці»

Початок:

29 квітня, 14:00
Тривалість: 1,5 години

Спікер:

Циганчук Оксана, керівник компанії «Care For doctors», лікар-епідеміолог, науковий співробітник «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України»

Програма:

Дезінфекція виробів медичного призначення в стоматології

Організація процесів відповідно до наказу МОЗ України від 11.08.2014 №552 Про затвердження Державних санітарних норм і правил  "Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров'я".

Висока актуальність проблеми ефективності дезінфекції та стерилізації в стоматології очевидна при врахуванні того факту, що за медичною допомогою до стоматолога звертається майже 100% населення. Серед пацієнтів можуть бути вірусоносії, бактеріоносії і хворі на різні інфекційні захворювання, збудники яких виявляються у них в слині. Існує реальна небезпека контамінації пацієнтів і медперсоналу вірусом ВІЛ-інфекції, гепатитами В та С, герпесу, мікобактеріями туберкульозу, дифтерійною паличкою, блідою спірохетою, грибковими інфекціями та ін. Для лікування пацієнтів використовуються інструменти, що мають складну конфігурацію, багато замкових з'єднань, складний рельєф поверхні і можуть мати високий рівень вірогідності зараження. Ризик виникнення в цих умовах інфекцій, що пов’язані з наданням медичної допомоги зростає.

Практичні аспекти епідсупроводу. Інфекційні виклики сьогодення

Затверджені порядки та інструкції, які слід  використовувати в роботі закладів охорони здоров’я  відповідно до вимог наказу «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення» від 03.08.2021 №1614.

Адаптація Наказу МОЗ від 06.05.2021р. №882 «Про затвердження санітарно-протиепідемічних правил і норм використання ультрафіолетового бактерицидного випромінювання для знезараження повітря та дезінфекції поверхонь»

Програма семінару створено  компанією «Care for doctors CFD».