Вебінар на тему «Асептика, антисептика, дезінфекція в практиці медичної сестри. Утилізація»

Початок: 23 грудня, 14.00
Тривалість: 3 години
Місце зустрічі: Zoom
Організатор: журнал «Журнал головної медичної сестри»
Наш спікер:
Лікар-епідеміолог Оксана Циганчук, як завжди, готує дуже практично орієнтовану презентацію на тему: «Асептика, антисептика, дезинфекція в практиці медичної сестри. Утилізація».
Для дезінфекції використовуються різні способи. Найпоширеніший з них — хімічний спосіб дезінфекції. Він базується на застосуванні хімічних речовин і їх сполук, що викликають загибель мікроорганізмів на поверхні й усередині об'єктів і предметів навколишнього середовища.
А детальніше всі складнощі зможемо обговорити з Менеджером з розвитку бізнесу Авітум, ТОВ «Б.Браун Медікал Україна» Андрієм Баєвим, на презентації: «Поширення експертизи по інфекційному контролю від Б.Браун Груп».
Розробка та використання в роботі СОП є невідємною частиною відповіальності команди відділу інфекційного контролю та регламентовано Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 03 серпня 2021 року No 1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/ соціального захисту населення».
В ІІ частині підчас нашої онлайн зустрічі з Оксаною Циганчук
- Поговоримо про впровадження СОПів тому, що замало затвердити їх зразок.
- Актуалізуємо проблему оцінювання ризику інфекцій, які можуть потенційно передаватись під час надання медичної допомоги і пов’язані з кожною процедурою в конкретному закладі.
- Подискутуємо про практикоорієнтованість в підготовці вищезазначених документів та їх адаптацію до процесів під потреби ланок медичної допомоги, які пов’язані з найвищим ризиком.
- Зауважимо що важливою складовою роботи – є отримання зворотнього зв’язку від персоналу, задіяного у виконанні процесів.
- Разом переглянемо підхід щодо введенням в дію нових СОП, проведення навчання для працівників із відпрацюванням практичних навичок.
- Згадаємо, що виконання СОП підлягає регулярному моніторингу. При цьому, проста форма і доступність СОП для працівників мають вирішальне значення для їх застосування.
- Зразок СОПу та чек лист отримаєте у подарунок.
Імплементація СОП, навчання і підготовка, моніторинг, оцінка, зворотній зв’язок та епіднагляд — важливі складові процесу налагодження повноцінного інфекційного контролю. Послідовність впровадження цих складових визначається із урахуванням місцевого контексту.