Семінар на тему «Відділ інфекційного контролю: покроковий алгоритм створення, відповідальність, основа функціонування»

Початок: 09 червня, 14.00
Місце зустрічі: Zoom

Спікер:

Циганчук Оксана, лікар-епідеміолог, з досвідом практичної роботи більш ніж 16 років. А також її резюме включає не лише співпрацю з численними міжнародними проєктами, а ще й досвід колаборації з “L’università degli studi di Bari ALDO MORO” (Bari. Italia).

Про що:

Створення відділу інфекційного контролю вимагає врахування різних аспектів та кроків. Під час двогодинного вебінару ми розглянемо покроковий план, який допоможе  створити відділ інфекційного контролю (ВІК) а також забезпечити його ефективне функціонування:

  • Навчимося визначати потреби та обсяг діяльності відділу інфекційного контролю, враховуючи проблеми з інфекційними хворобами та ризики у закладі.
  • Сформулюємо мету інфекційного контролю: розглянемо які інфекції мають бути включені в роботу відділу.
  • Приділимо увагу формуванню команди: хто входить до відділу, поговоримо про розподіл повноважень, навчання персоналу.
  • Навчимося розробляти СОП відділу інфекційного контролю, які відповідають міжнародним стандартам та вимогам. На прикладі плану дій з упровадження програми покращання гігієни рук.
  • Розглянемо процеси виявлення, контролю та звітності інфекційних захворювань.

Під час практичної частини тренінгу ви разом зі спікером попрацюєте над розробкою СОП щодо профілактики інфекційних спалахів і отримаєте відкоригований СОП для використання у вашому медичному закладі.

Під час вебінару ми не лише окреслимо необхідні кроки, які мають бути виконані для створення відділу інфекційного контролю. Пропрацюємо пакет документів необхідний для роботи ВІК закладів охорони здоров’я відповідно до Наказів МОЗ України:

  • від 03.08.2021 р. № 1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах / закладах надання соціальних послуг / соціального захисту населення»,
  • від 03.08.2020 р. № 1777 «Про затвердження Заходів та Засобів щодо попередження інфікування при проведенні догляду за пацієнтами»,
  • від 06.05.2021 р. № 882 «Про затвердження санітарно-протиепідемічних правил і норм використання ультрафіолетового бактерицидного випромінювання для знезараження повітря та дезінфекції поверхонь».

Картка заходу

Майстер-клас, симуляційний тренінг, тренінг з оволодіння практичними навичками, тренінг, семінар, фахова (тематична) школа.

1. Назва заходу БПРВідділ інфекційного контролю: покроковий алгоритм створення, відповідальність, основа функціонування
2. Назва Провайдера (з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРЕСС КОНСАЛТИНГ"
3. Співорганізатори заходуНемає
4. Цільова аудиторія (відповідно до Номенклатури лікарських спеціальностей)Лікарі: Епідеміологія, Вірусологія, Гігієна праці, Дезінфекційна справа, Загальна гігієна, Інфекційні хвороби, Дитячі інфекційні хвороби, Мікробіологія і вірусологія, Стоматологія, Організація і управління охороною здоров’я.
Молодші спеціалісти з медичною освітою: Медико-профілактична справа, Санологія, Сестринська справа, Стоматологія.
5. Вид заходу БПРСемінар
6. Запланована кількість учасниківНеобмежена
7. Мета навчання•Навчитися визначати потреби та обсяг діяльності відділу інфекційного контролю, враховуючи проблеми з інфекційними хворобами та ризики у закладі.
• Обговорити створення команди інфекційного відділу: розділ повноважень та навчання персоналу.
• Розробити пакет документів необхідного для відділу інфекційного контролю відповідно до наказів МОЗ України.
• Розглянути процеси виявлення, контролю та звітності інфекційних захворювань.
• Навчитися розробляти СОП відділу інфекційного контролю, які відповідають міжнародним стандартам та вимогам. На прикладі плану дій з упровадження програми покращання гігієни рук.
8. Метод / методи навчанняЛекція, роз’яснення, аналіз конкретних ситуацій, дискусія
9. Кількість балів БПР10
10. Дата заходу БПР09 червня 2023 року
11. Місце проведення заходу БПР (повна адреса)Платформа Zoom
12. Прізвище, ім’я та по батькові лектора/тренераОксана Циганчук
13. Резюме лектора/тренераЛікар-епідеміолог, з досвідом практичної роботи більш, ніж 16 років. А також її резюме включає не лише співпрацю з численними міжнародними проєктами, а ще й досвід колаборації з “L’università degli studi di Bari ALDO MORO” (Bari. Italia)
14. Програма заходу БПР• Визначення потреб та обсягу діяльності відділу інфекційного контролю, враховуючи проблеми з інфекційними хворобами та ризики у закладі.
• Розробка пакету документів необхідного для роботи ВІК закладів охорони здоров’я відповідно до Наказів МОЗ України.
• Визначення інфекцій, які мають бути включені в роботу відділу інфекційного контролю.
• Формування команди відділу інфекційного контролю,розподіл повноважень та навчання персоналу.
• Розроблення СОП відділу інфекційного контролю, які відповідають міжнародним стандартам та вимогам. На прикладі плану дій з упровадження програми покращання гігієни рук.
• Розгляд процесів виявлення, контролю та звітності інфекційних захворювань.
• Розгляд окремих ситуацій. Запитання-відповіді.
15. Опис вимог рівня знань, володіння темою, навичок, досвіду учасників до моменту реєстрації на даний захід (за потреби)Відсутні
16. Технічна підтримка (так/ні?).
У разі якщо під час проведення заходу БПР з оволодіння певними практичними навичками планується використання медичних виробів, які надані дистриб’ютором, Провайдер розміщує копію угоди, в якій зазначено шляхи недопущення виникнення потенційного конфлікту інтересів та заборону використання торгової назви медичного виробу
Ні
17. Методи оцінювання набутих знаньТестування
18. Код заходу БПР
(Реєстраційний номер заходу БПР вноситься після присвоєння Адміністратором)
5503729