Перший безкоштовний вебінар серії «Консультація епідеміолога Оксани Циганчук»

м. Київ

Початок:

14 квітня, 14:00
Тривалість: 30 хвилин
Місце зустрічі: Zoom
Організатор: «Журнал головної медичної сестри» видавництва «ПРЕСС АЛЬЯНС»

Тема:

«Відділ інфекційного контролю в медичному закладі: актуальність роботи, практичні аспекти та тезова консультація щодо документального супроводу»

Спікер:

Циганчук Оксана, керівник компанії «Care For doctors», лікар-епідеміолог, науковий співробітник «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України»

Питання, які розглядатимуться на вебінарі:

  1. Проблематика здійснення епідеміологічного супроводу медичних закладів та ведення обліку інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги в закладах охорони здоров’я (ЗОЗ), які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах.
  2. Впровадження профілактики інфекцій та інфекційного контролю в ЗОЗ, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах.
  3. Обставини, що можуть сприяти виникненню групових захворювань, пов’язаних з наданням медичної допомоги.

Актуальність тематики

Інфекційні хвороби, пов'язані із наданням медичної допомоги (ІПНМД ) — це хвороби, що виникають у пацієнта під час догляду. Інфекційні захворювання, що наявні або знаходяться в інкубаційному періоді на момент госпіталізації або початку лікування, до ІПНМД не відносяться. До ІПНМД належать інфекційні захворювання, які набуті в ЗОЗ, але клінічно проявилися після закінчення лікування, у разі достовірно доведеного зв'язку із проведеними лікувальними або діагностичними заходами. Окремою групою ІПНМД є інфекційні захворювання серед працівників, що надбані безпосередньо під час виконання професійних обов'язків.

Інфекційний контроль — комплекс організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження виникнення та розповсюдження ІПНМД, що базується на результатах епідеміологічного нагляду.

Відділ з інфекційного контролю (ВІК) діє як самостійний структурний підрозділ в ЗОЗ та установах / закладах надання соціальних послуг / соціального захисту населення (ЗСЗ) незалежно від форми власності та підпорядкування. Основним завданням ВІК є організація профілактики інфекцій та інфекційного контролю в ЗОЗ/ЗСЗ з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб, у тому числі пов'язаних із наданням медичної допомоги, мікроорганізмів із антимікробною резистентністю та формування культури безпеки в ЗОЗ/ЗСЗ.